Jeremiášův deník        ..zase zpátky v Lese.. posledně jsem odtud vyvázl jen zázrakem a už jsem tu znova.. těch 14 dní, co jsem strávil venku se neskutečně vleklo..

        Když jsem se vrátil z mé první cesty, bylo to horší. Probouzel jsem se a nic tam nebylo.

        Sotva jsem se svou ženou promluvil, až do tý doby, co jsem jí řekl ano k rozvodu. Když jsem byl tady, chtěl jsem být tam. Když jsem byl tam, tak jediný, na co jsem mohl myslet, bylo, jak se dostat zpátky do Lesa..

        ..už nemůžu žít jinde.. venku je to tak fádní.. doufám, že Maxmilián je v pořádku..        ..jsme na stopě něčemu velkému.. v Lese jsme narazili na zajímavé Mytágo, podle Maxe jde zřejmě o nějakou ranou verzi Parsifala.. jisté je, že úporně hledá Svatý Grál.. je opravdu možné, že by zde mohlo něco takového existovat?? Maxmilián je přesvědčen, že ano.. každopádně začínáme pátrat..        ..asi se nám podařilo lokalizovat místo, kde by se mohl Grál nacházet.. ještě několik dní a budeme u cíle.. Maxmilián se zdá být tímto objevem naprosto posedlý.. posledních pár dní nemluví o ničem jiném, než o Grálu.. mám o něj obavy.. zdá se, že mu unikají dopady tohoto objevu..        ..máme Grál!! ..našli jsme ho ve svatyni na Orlím hradě.. s Maxem není k vydržení, pořád se hádáme.. jsem přesvědčen, že grál by měl zůstat skrytý, ale Max ho chce za každou cenu vynést z Lesa.. asi to myslí dobře, ale nechápe důsledky takového činu.. myslím, že tato legenda by měla zůstat nenaplněna.. co kdyby Grál padl do nesprávných rukou?? ..a mohou vůbec ruce kteréhokoli člověka být ty správné??? ..na pár dní se tu utáboříme.. snad se mi podaří Maxe přesvědčit..        ..Max je mrtvý!! ..je to hrozné.. můžu za to.. zabil jsem ho!! ..jsem na okraji šílenství.. můj přítel padl mou rukou!!

        ..dnes jsme chtěli odejít.. hrozně jsme se pohádali.. Max mě vůbec neposlouchal.. moje argumenty se od něj odrážely jako hrách od stěny.. potom jsme se dokonce servali.. byl lepší, samozřejmě, nikdy jsem se moc dobře nepral.. nechal mě na hradě a sám s Grálem prchnul.. běžel jsem za ním.. u studny jsem ho dostihnul.. chtěl být zřejmě první, kdo vyzkouší účinky Grálu.. nabíral vodu.. nevím co to do mě vjelo.. na zemi se válelo několik kamenů.. jeden jsem vzal a mrsknul ho vší silou na Maxe.. najednou jsem přesně věděl co bude následovat.. Max dostal zásah do hlavy.. pustil Grál.. a přepadnul do studny.. teprve teď mi došlo, co jsem udělal.. jako smyslů zbavený jsem se rozeběhl ke své torně pro lano.. ještě jsem slyšel jak na mě Max ze studny křičí!!
        ..bylo to hrozně daleko.. při zpáteční cestě jsem už byl na konci sil.. doběhl jsem pozdě.. Maxovi jsem již nemohl pomoct.. rozklepaly se mi kolena, před očima se mi zatmělo a já omdlel..        ..dnes je nejhorší den mého života.. jsem vrah!! ..je jen jeden způsob jak se s tím vyrovnat..

        Grál jsem vrátil na své místo ve svatyni.. a dlouho jsem přemýšlel o nastalé situaci.. prvopočáteční nápad byl samozřejmě skoncovat se životem.. ale potom jsem zažil zvláštní setkání s jedním Mytágem které přišlo do svatyně.. byl to rytíř z Templářského řádu.. se slzami v očích jsem mu všechno vyklopil.. úplná zpověď.. čekal jsem, že třeba on vezme tu špinavou práci za mě.. k mému údivu mi dal rozhřešení a odešel..

        ..ve svatyni jsem probděl celou noc.. a s úsvitem nového dne, jsem vyšel i já na denní světlo jako nový člověk.. není cesty zpět.. pro okolní svět zůstanu vrahem i když mé pohnutky byly správné, o tom jsem přesvědčen.. moje úloha v tomto světě se mění.. od potulného Druida jsem si nechal dát znamení nedotknutelnosti a dnešním dnem se stávám samozvaným strážcem Svatyně Grálu.. Grál neopustí hranici Lesa.. Tak přísahám!!        ..základna se nám úspěšně zaplňuje.. již několik let máme pevný kemp v hlubokém hvozdu.. lidé přicházejí a odcházejí, někteří se vrací, jiné vidíme pouze jednou.. jsou to postavy z různých časů a míst.. už několik let patří ke stálým obyvatelům základny dvojice Vikingů a před několika měsíci se objevil bojovník z blíže neurčené doby, říkající si Makedon ..podle mého odhadu, by mohlo jít o keltského válečníka někdy z 1. století ..neptám se na nic.. každý máme své tajemství.. naše řady také rozšířila Dr. Šílená, její specializací je psychologie.. pokud se rozhodne zůstat, bude to vítaná posila.. návratové hloubení nám umožňuje doplňovat zásoby.. přesto se snažíme ho využívat jen v nejnutnějších případech.. nebyl jsem venku už několik měsíců..        ..zatraceně!!..dnes se objevil v táboře podivný rytíř.. říká si Don Piňos a jeho hlavní starostí je hledání Grálu.. pořád o tom mele.. už jsem skoro zapomněl, že něco takovýho existuje.. kruci!!.. doufám, že brzy vypadne.. poslední co tady potřebujeme je, aby někdo začal poslouchat ty jeho zkazky..        ..když se něco podělá, tak pořádně.. Piňos už několik měsíců patří k inventáři tábora.. k odchodu na stálo se nějak nemá.. pořádá výpravy do okolí, ale stále se vrací.. musím mu přiznat, že jinak je to dobrý společník a nadmíru dobrý šermíř.. jen na ten Grál by se mohl vybodnout!!!

        ..dnes nám do základny vpadli nějací trosečníci.. z jejich vyděšeného blábolení jsme pochopili, že se zřítili s letadlem přímo do našeho Lesa.. chudáci.. musel to být pro ně šok.. naštěstí narazili na Draxe a Snorriho a ti je přivedli do relativního bezpečí kempu.. ovšem i tak utrpěli ztrátu.. jak to vypadá, jejich vedoucí expedice, nějaký profesor, byl při potyčce se Zlobry zabit.. dneska je tu necháme přespat a zítra je odvedeme k návratovému hloubení.. tohle není místo pro takovou bandičku zelenáčů..

        ..tak tohle se mi děje snad naschvál.. jen jsme ubytovali nově příchozí, tak se skupina sedmi výzkumníků ze základny rozhodla vyrazit na několikadenní výpravu jejímž cílem bylo bližší lokalizace případného úkrytu Grálu.. Piňos je musel úplně pobláznit.. musím zabránit tomu, aby měli úspěch.. možná bych jim mohl poradit dobrou zkratku.. konec konců, Zlobři mi něco dluží.. tohle padá jen a jen na Piňosovu hlavu.. proklínám ho za to, že mě nutí dělat takové věci..        ..dnes jsme se pokusili vyvést trosečníky z Lesa.. neúspěšně.. návratové hloubení je nefunkční.. vypadá to, že letadlo našich milých hostů přistálo rovnou na něm.. nicméně se mi nezdá, že by havárie i takového rozsahu dokázala hloubení zničit.. něco není v pořádku.. a nastává docela jiná situace.. pokusíme se vyhledat jinou cestu na okraj.. snad nám zásoby vystačí..        ..po poradě se šamanem jsme vztyčili totemy na ochranu základny.. je s podivem, jak nepřátelská aktivita Zlobrů narůstá.. mimo tábor není rozhodně bezpečno a moje kontakty jsou více než oslabeny..dozvěděli jsme se o masce, která by nám mohla pomoct v našem putování.. říká se jí Zářivá kamenná tvář.. pokud se nám ji podaří získat, budeme moci otvírat i utajená hloubení, což by nám rozhodně usnadnilo hledání cesty..

        ..máme masku.. s její pomocí jsme se dostali až do Města duchů.. po nalezení věštkyně a jejím proroctví mě zamrazilo..


        ..Kalich zářný v rudé mlze tonoucí

        Orel na skalisku křídla mohutná zdvih

         Ten kdo les tvoří, zlou rukou naposled dých

        Zloba vstala nad hladinu lesknoucí..        ..ostatním to možná zamotá hlavu, ale pro mě je to jako noční můra.. zdá se, že se okolnosti spikly proti mně.. rozhodně ještě dnes přenesu Grál do bezpečí.. Orlí hrad je prozrazen.. jak je to možné???        ..to je šílené!! ..nějaký krutý žert.. Maxmilián není mrtev!!.. ve svatyni Grálu jsem ho viděl.. možná ho Les nějakým mně záhadným způsobem vstřebal do svého středu, nevím.. jisté je, že není mrtev.. ovšem ani zcela nežije.. Les oživil jeho podstatu, ale jaksi jej pokřivil, tohle už není Max jak jsem ho znal.. je jako démon který si přišel pro upsanou duši.. teď jde po mně.. za každou cenu musím zabránit, aby se trosečníci dostali ke svatyni.. Maxmiliánův duch, či co to je, je jistě bude chtít využít k získání Grálu..

        ..myslím, že síla Maxmiliánova ducha a jeho schopnosti pramení z talismanu který měl u sebe.. pokud se nemýlím, jedná se o Talisman tisíce dveří.. tento mocný artefakt mu umožňuje do určité míry přetvářet Les..

        ..musím najít způsob jak Maxmiliána poslat zpátky do záhrobí.. jsem si téměř jist, že existuje jeden starý indiánský rituál na zahánění zlých duchů, který…


Kachlička 2005 © Raven & Drax